Zapytaj o termin

Last Minute
Zapraszamy do organizacji konferencji, szkoleń i pobytów grupowych!

O miejscowości

Pogorzelica to piękna, nadbałtycka miejscowość, położona w województwie zachodniopomorskim. Administracyjnie należy do Gminy Rewal, zwanej również Wybrzeżem Rewalskim. To co zachwyca tu w pierwszej kolejności, to niesamowite krajobrazy. Morze, plaże, wydmy, pachnące sosnowe lasy (bory bażynowe – bardzo rzadkie, występujące jeszcze tylko w kilku lokacjach w Polsce), jeziora i zadbane, ozdobione kwiatami i krzewami uliczki. Na pogorzelickiej plaży, do której prowadzi chętnie uczęszczany przez turystów deptak, czuć się można bezpiecznie, za sprawą wyznaczonego tu strzeżonego kąpieliska, obejmującego 200 metrów linii brzegowej. Warto dodać, że tutejsze kąpielisko otrzymywało już niejednokrotnie wyróżnienie Błękitnej Flagi, świadczącej o czystości i dobrej jakości wód oraz o spełnieniu szeregu innych, rygorystycznych wymogów.

Jak wcześniej wspomniano, w krajobraz Pogorzelicy wpisują się także dwa jeziora – Liwia Łuża, stanowiące jednocześnie ornitologiczny rezerwat przyrody oraz Konarzewo -zarastające, jednak niezwykle malownicze, zwane także Bagnem Pogorzelickim.

Jak przystało na nadmorski kurort, nie brakuje tu oczywiście restauracji, smażalni ryb, budek z jedzeniem, goframi czy lodami, stoisk z pamiątkami, ubraniami, wypożyczalni rowerów, gokartów i innych miejsc kojarzących się jednoznacznie z urlopem nad morzem.Jednocześnie jest tu jednak bardzo spokojnie, to miejscowość idealna dla miłośników zacisznego wypoczynku, w naturalnym otoczeniu przyrody, którą warto podziwiać, na przykład podczas przejażdżki, przecinającą Pogorzelicę – odremontowaną Nadmorską Kolejką Wąskotorową, będącą dumą i znakiem rozpoznawczym całej Gminy.

Pogorzelica swój niesamowity potencjał prezentuje jednak nie tylko w sezonie letnim. Jest tu pięknie o każdej porze roku, a zimą – śnieg, lód i mróz malują tu naprawdę niesamowite pejzaże. Bożonarodzeniowe iluminacje świetlne dodają zaś uroku ulicom miasteczka po zapadnięciu zmroku. Wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia jest tu naprawdę magicznie, a złota polska jesień, wygląda naprawdę pięknie i dostojnie, w towarzystwie nieco wzburzonego morza i wiatru porywającego do tańca gałęzie drzew.

Wydawca: Pogorzelica.pl

 

Zapraszamy do Pogorzelicy!